Działanie i zastosowanie masażu Cobido


Dbając o ciało mamy do wyboru coraz więcej zabiegów pielęgnacyjnych, których zadaniem jest nie tylko wpływ na mięśnie, tkanki, układ kostny i limfatyczny, ale również na zmianę wyglądu i odmłodzenie skóry. Masaż Cobido jest techniką opartą na starojapońskich praktykach, która działa jak lifting i pozwala poprawić stan mięśni i skóry bez konieczności użycia skalpela.

Masaż Cobido – najważniejsze informacje

Na twarzy odbijają się nasze doświadczenia i przeżycia, z których możemy być dumni. Większość z nas chce, aby jak najdłużej wyglądała młodo, a cera była pełna blasku. Ma na to wpływ krążenia krwi i limfy w tkankach twarzy, których zdrowe i bezpieczne pobudzenie gwarantuje masaż Cobido. Jego zadaniem jest stymulacja mięśni mimicznych, wykorzystując do tego ucisk, szczypanie, pociąganie, oklepywanie i wibracje. Połączenie technik sprawia, że mięśnie zmuszone są do pracy i poprawia się ich ukrwienie. Masaż skupia się na twarzy, ale przeprowadza się go też na szyi, dekolcie i ramionach.

Mistrzowie zajmujący się tą techniką mają do dyspozycji niemal tysiąc ruchów, które poprawiają przepływ energii w organizmie. Cechą charakterystyczną jest to, że masażysta wykonuje dynamiczne ruchy, które dla osób o niskim progu bólu mogą być czasami źródłem dyskomfortu, ale nie są bolesne.

Na czym polega i jak wygląda masaż Cobido?

Pierwszy etap to oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń i ogrzanie ją ciepłym wilgotnym ręcznikiem, który pomaga rozluźnić tkanki i przygotować je do zabiegu. Następnie wykorzystując preparaty od japońskich producentów, które składają się z naturalnych składników jak zielona herbata, żeń-szeń, japońska śliwka i pozbawione są sztucznych barwników, rozpoczyna się właściwy masaż. Czasami używa się też specjalnych kijków bambusowych czy kamieni.

Poza przywróceniem jędrności i blasku cerze, poprawieniem kolorytu, redukcją zmarszczek, masaż łagodzi bóle głowy i jest cennym narzędziem w walce z bezsennością, a także eliminuje bóle szczęk związane ze zbyt mocnym ich zaciskaniem.

Wróć