Jak masaż stóp wpływa na zdrowie i samopoczucie?


Czy dzięki masażowi stóp można uporać się z problemami układu pokarmowego lub ukoić zszargane nerwy? Okazuje się, że tak, za sprawą refleksologii! Sprawdź w naszym wpisie, na czym ona polega.

Czym jest refleksologia?

Refleksologia stóp uruchamia receptory, powiązane z określonymi organami i obszarami ciała. Na skutek pobudzenia poprzez masaż tych receptorów praca poszczególnych organów zostaje sprowokowana i następuje proces samoleczenia. Refleksologia opiera się na fakcie połączenia stóp kanałami energetycznymi z innymi częściami ciała; gdy dochodzi do ich zablokowania zaczynają rozwijać się choroby. Masaż kanały te odblokowuje, przynosząc ulgę w bólu i w innych dolegliwościach.

Na jakie schorzenia pomoże masaż stóp?

Masaż stóp jest nie tylko doskonałą formą relaksu oraz odprężenia, lecz również działa leczniczo. Wpływa na lepszą przemianę materii oraz pracę całego układu pokarmowego, oddechowego i nerwowego. Usprawnia krążenie, niweluje ból oraz pomaga w nawet tak zaawansowanych chorobach jak:

  • Parkinson,
  • Stwardnienie Rozsiane,
  • Mózgowe Porażenie Dziecięce,
  • Alzheimer.

Pamiętajcie Państwo, że aby leczenie paraliżów, niedowładów czy udarów przyniosło oczekiwane rezultaty, musi być ono systematyczne, regularne i długotrwale.

Jakim pacjentom polecamy zwłaszcza masaż stóp?

Kolejnymi grupami pacjentów, którym polecamy masaż stóp są pacjenci po przebytych udarach oraz cierpiący na bóle kręgosłupa i obrzęki. Masaż poprawia samopoczucie poprzez regulację funkcjonowania układu pokarmowego, oddechowego i nerwowego. To także doskonała propozycja dla osób, żyjących w przewlekłym stresie. Masaż stóp wpływa bowiem także na poprawę stanu zdrowia psychicznego, relaksując i rozluźniając cały organizm.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty masażu stóp. Dzięki niemu poczują się Państwo zrelaksowani i nabiorą sił.

Wróć