Jakie jest działanie i zastosowanie masażu Gua Sha?


O masażu Gua Sha stało się dość głośno i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przynosi doskonałe efekty. Możemy go stosować nie tylko na urodę, ale także dla zdrowia. Choć wykonujemy go również w domu, to nigdy nie przeprowadzimy go tak fachowo, jak profesjonalista w gabinecie.

Kto wykonuje masaż Gua Sha?

Jego historia sięga daleko, ponieważ masaż Gua Sha był zabiegiem stosowanym jeszcze w medycynie chińskiej. Jego rolą jest pobudzenie przepływu krwi oraz limfy, co pozwala na zmniejszenie, a nawet zlikwidowanie obrzęku i opuchlizny. Profesjonalne masaże wykonuje nowoczesna placówka specjalizująca się w diagnostyce narządów ruchu oraz usługach rehabilitacyjnych w Centrum Narządu Ruchu KINEZIS. Dlaczego warto skorzystać z zabiegu u specjalisty? Chodzi o odpowiednie przeprowadzenie masażu. Mięśnie muszą być przede wszystkim rozluźnione, żeby można rozpocząć zabieg. Kolejną sprawą jest sama metoda. Masażysta rozpoczyna od powolnych ruchów, przechodząc stopniowo do bardziej intensywnych. Ważny jest też kierunek, więc samodzielne przeprowadzenie jest dość trudne.

Jakie jest działanie i zastosowanie masażu Gua Sha?

Chociaż obecny trend dotyczy masażu twarzy, ten zabieg jest równie, a może nawet bardziej skuteczny w pielęgnacji całego ciała. Gua Sha jest przede wszystkim skuteczny. Zabieg poprawia wygląd, wyrównuje i wspomaga poszczególne partie ciała, nadając skórze zdrowy wygląd, przywracając naturalną barwę. Masaż jest rozgrzewający, więc warto go stosować również przy napiętych i zesztywniałych mięśniach, przy przewlekłych bólach kostno-stawowych. Likwiduje skrzepy i obrzęki oraz migreny. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Warto go stosować przy różnego rodzaju infekcjach. Pozwala wzmocnić odporność. Metoda jest skuteczna, ale potrzeba czasu, by odnieść oczekiwane efekty. Zalecane jest wykonywanie regularnych masaży, nawet kilka razy w tygodniu – silnie pobudzenie ukrwienia może pozostawić zaczerwienienia i sińce na parę dni, ale zdecydowanie są one tego warte.

Wróć