Jakie zalety niesie ze sobą akupunktura?


Akupunktura znana jest od tysięcy lat. Polega na nakłuwaniu ciała specjalnymi igłami w celu zmiany układu energetycznego ciała. Podstawowym założeniem jest uznanie, że obszary skóry są powiązane z konkretnymi narządami wewnętrznymi i stymulacja tych fragmentów może przynieść efekt terapeutyczny w określonej chorobie.

Jak pomaga akupunktura?

Akupunktura jest wykorzystywana w walce z wieloma problemami zdrowotnymi. Ważne, by była elementem wspomagającym leczenie. Na początku konieczna jest diagnoza lekarska. Przeprowadzenie akupunktury nie może zastąpić leczenia farmakologicznego, czy innych czynności medycznych. Osoba przeprowadzająca terapię na podstawie wywiadu dobiera miejsce, w które się wkłuwa.

Zabieg wspiera walkę z dolegliwościami bólowymi. Może być pomocny przy bólach zębów, zatok, bólach zwyrodnieniowych, mięśniowych i menstruacyjnych. Stosuje się go przy dolegliwościach oczu - krótkowzroczności, zapaleniu spojówek i zaćmie. Może być skuteczny jako dodatek do leczenia zaburzeń układu trawiennego: wrzodów żołądka i dwunastnicy, biegunki i zaparć. 

Jakie korzyści daje akupunktura?

Terapia pomaga w łagodzeniu problemów spowodowanych urazami oraz stresem. Pozwala przywrócić równowagę fizjologiczną organizmu, pobudza układ krwionośny, może działać regenerująco na tkanki. Akupunktura wzmacnia odporność, zapobiega nawracającym infekcjom. Zabieg dotlenia narządy wewnętrzne i poprawia ukrwienie organizmu. Pomaga także w problemach związanych z narządem ruchu przy bólach kolana, pleców, kręgosłupa czy barków.

Działa wzmacniająco na ciało. Może wspomagać łagodzenie zawrotów głowy. Akupunktura jest pomocna przy nadmiernym napięciu mięśni.

Stymulacja ciała za pomocą igieł jest przydatna przy zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, czy rzuceniu palenia.

Wróć