Komputerowa analiza postawy ciała przy pomocy urządzenia KINEOD


KINEOD to nowoczesne urządzenie na rynku, które pozwala na analizę postawy ciała w technologii 3D. Jego liczne zalety oraz bezpieczne, bezinwazyjne działanie sprawiają, że staje się ono coraz popularniejsze. Na czym polega działanie urządzenia KINEOD?

Jak działa urządzenie KINEOD?

KINEOD to urządzenie służące do trójwymiarowej analizy pleców oraz kończyn dolnych. Przynosi istotne korzyści kliniczne i pozwala na obiektywną ocenę postawy ciała. Dlaczego? KINEOD daje możliwości przeprowadzania półautomatycznych pomiarów każdej płaszczyzny ciała człowieka oraz oceny pomiarów ruchomości kręgosłupa w różnych pozycjach, takich jak zgięcia (tylne, przednie lub boczne), a także w rotacji. System ten korzysta z technologii pozyskiwania obrazu za pomocą podczerwieni, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny i bezbolesny dla osoby poddawanej badaniu. Dzięki jego zastosowaniu leczenie wad postawy oraz monitorowanie postępów rehabilitacji staje się jeszcze prostsze i skuteczniejsze.

Zalety urządzenia KINEOD

Urządzenie KINEOD to prawdziwa nowość na rynku, jednak już zyskało ono ogromne uznanie wśród wielu specjalistów. Jest ono niezwykle pomocne i stosunkowo łatwe w obsłudze, co znacznie usprawnia pracę. Do największych zalet urządzenia KINEOD należą m.in.:

  • małe gabaryty i pełna mobilność;
  • możliwość przeprowadzania badań w oświetlonym pomieszczeniu;
  • brak konieczności narażania osoby badanej na działanie promieniowania rentgenowskiego;
  • większa dokładność parametrów diagnostycznych.

Komputerowa analiza przy pomocy urządzenia KINEOD pomaga na jeszcze skuteczniejsze leczenie wad postawy oraz stóp. To jednak nie wszystko. Analizie przy użyciu tego urządzenia można poddawać nie tylko dorosłych, ale też dzieci. 

Wróć